Porównanie GetResponse vs ClickFunnels -dla Marketing automation oraz email marketing


Porównanie GetResponse vs ClickFunnels -dla Marketing automation oraz email marketing

Click funnels czy Get response?

Click funnels oraz Get response to platformy zajmujące się email marketingiem. Którą z nich wybrać? Która stanowi lepsze narzędzie marketing automation?
Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Zależy od tego, jakie są twoje potrzeby oraz budżet.
Ten artykuł rozjaśni kilka kwestii, które pomogą ci zdecydować, co będzie dla ciebie najskuteczniejsze. Dzięki klarownemu zestawieniu wad oraz zalet obu platform, zyskasz wszechstronne spojrzenie na plusy i minusy każdej z nich.

Click funnels

Click funnels to platforma, która pozwala stworzyć i zarządzać lejkiem sprzedaży strony.
Krótko mówiąc, wybierasz szablon lejka, dobierasz odpowiedni design oraz hasła tak, aby strona wyrażała to, co chcesz. Przy wstępnym tworzeniu strony jest kilka elementów, które możesz po prostu przeciągnąć i upuścić, aby stworzyć panel lejka sprzedaży, który jest całkowicie dopasowany do twojej branży.

Get response

Get response początkowo była tylko standardową platformą służącą do email marketingu. Obecnie to jedna z topowych firm zajmujących się email marketingiem. Posiada szereg różnych funkcji, które pozwolą ci zbudować stronę startową, stworzyć webinar oraz zająć się wszystkimi twoimi potrzebami w zakresie marketingu internetowego.
Każda z tych platform zapewnia kompleksową obsługę marketingu internetowego.
Mimo że dobór słów używany przez firmy do opisu ich serwisów jest zróżnicowany, intencja obu jest podobna - pomóc klientowi przy analizie taktyk marketingowych dla jego biznesu online.

Click funnels vs Get response - Główne funkcjonalności

Click funnels Get response
Testy A/B Zaawansowana analityka
Autoresponder Autoresponder
Integracja poczty email System CRM
Spersonalizowane zamównienia stron Webinary
Strony upsell i downsell Aplikacja mobilna
Dzielenie szablonów z przyjaciółmi Szablony landing pages
Zintegrowane liczne narzędzia Email marketing
Niestandardowe szablony lejków sprzedażowych Ankiety online
Program wsparcia Budowanie i zarządzanie listą
Koszyk zakupowy Formularze
Darmowy okres próbny Darmowy okres próbny

Każda z platform zawiera szereg funkcjonalnych narzędzi. Przyjrzyjmy się jednak bardziej szczegółowo tym związanym z email marketingiem.

Email marketing w Get response w porównaniu z Click funnels

Actionetics to narzędzie Click funnels, za pomocą którego możesz tworzyć, planować oraz dostarczać maile w prosty sposób. Pozwala konstruować wiadomości tak, aby nie musiały być kierowane tylko do jednego, konkretnego typu odbiorcy. Actionetics dokładnie pokazuje kim jest użytkownik, skąd pochodzi, jakie akcje wykonuje na twojej stronie i na tej podstawie masz możliwość spersonalizowania oferty sprzedażowej.
Dzięki testom A/B elementy jednej wiadomości możesz dowolnie modyfikować w zależności od typu odbiorcy.

Get response również posiada wiele funkcji email marketingu. Pozwala na wykorzystanie edytora drag-and-drop lub kreatora HTML. Do dyspozycji klienta jest ponad 500 gotowych szablonów.
Dzięki podglądowi mobilnemu, sformatujesz email w taki sposób, aby dobrze prezentował się urządzeniu mobilnym.
Get response email marketing również oferuje tworzenie spersonalizowanych wiadomości.
Ciekawą funkcję stanowi Perfect Timing. Maile trafiają do skrzynek wtedy, gdy subskrybenci są aktywni i istnieje największa szansa otworzenia przez nich wiadomości.

Jakość usług oferowanych przez obie platformy jest dość zbliżona. Istnieje jednak między nimi kilka różnic.

Marketing automation w Get response oraz Click funnels

Dopasowanie do klienta

Czy obie platformy są ukierunkowane na firmy o różnych rozmiarów? Właściwie tak. Warto jednak zaznaczyć, że jedna z nich jest znacznie bardziej przystosowana dla mniejszych firm.

Click funnels oferuje różne pakiety, ale dolny pułap ich usług leży znacznie wyżej, niż w przypadku Get response. Najniższa oferta Click funnels marketing automation jest dostępna w cenie 97$ miesięcznie.

W ofercie Get response marketing automation znajduje się kilka pakietów różnych rozmiarów. Cena najmniejszego to zaledwie 15$ miesięcznie. Obejmuje ona niepełny dostęp do narzędzi platformy.
Kolejną różnicą jest poziom umiejętności IT klienta.

Click funnels jest skierowane do osób, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w korzystaniu z nowoczesnych technologii. Nawet nie mając doświadczenia w kodowaniu, czy projektowaniu stron internetowych, są w stanie korzystać z oferowanych przez platformę szablonów lejków sprzedażowych i tworzyć wszechstronne, dostosowane lejki oraz stosować Click funnels email marketing.

Get response także ma w swojej ofercie coś dla niezaawansowanych użytkowników, jednak część klientów narzeka, że sposób edytowania niektórych stron nie jest do końca czytelny i wymaga tworzenia projektu od nowa, kiedy chce się zmienić którąś z funkcji lub wygląd strony.

Porównanie funkcjonalności w Click funnels vs Get response

Click funnels Get response
Dla kogo Sprzedający produkty, którzy potrzebują kompletnego podejścia do marketingu i sprzedaży Sprzedawcy którzy chcą zoptymalizować kanał emailingowy nie przejmując się wielkością bazy
Użytkownicy konta Jeden główny użytkownik Jeden główny użytkownik na podstawowym koncie. Po przejściu na wyższe konta od 3 do 10 użytkowników
Responsywne szablony email tak tak (ponad 500 responsywnych szablonów)
Testy A/B w email brak tak
Lead scoring tak tak (oparte na zachowaniu oraz aktywności użytkownika)
Automation Workflow Builder tak (Actionetics umozliwia ustawienie na podstawie zachowania użytkowników) tak (intuicyjny system drag-and-drop z wieloma opcjami)
Kursy przez email tak (emaile można ustawić w odpowiedniej sekwencji) tak (emaile można ustawić na podstawie różnych akcji)
Landing Pages tak (WYSWIG) tak (WYSWIG)
Wsparcie dla WordPress tak tak
Integracje tak (dostępnych ponad 20 integracji) tak (dostępnych ponad 133 integracji)
Integracja Zapier tak tak

Koszt Get response oraz Click funnels

Obie platformy posiadają rozmaite pakiety. Klient może wybrać odpowiednio dopasowany do indywidualnych potrzeb.
Wybór powinien zależeć od rozmiaru firmy oraz ilości subskrybentów i odwiedzających stronę każdego miesiąca.

Click funnels oferuje dwa różne pakiety. Pakiet Startup, który kosztuje 97$ miesięcznie. Pozwala stworzyć 100 stron, korzystać z 20 lejków, daje 3 spersonalizowane domeny oraz hosting 20,000 odwiedzających.
Pakiet Enterprise, który kosztuje 297$ miesięcznie. Pozwala stworzyć 300 stron, korzystać z 70 lejków, daje 20 spersonalizowanych domen oraz hosting 100,000 odwiedzających.
clickfunnels ceny

Get response ma większą gamę pakietów do wyboru. Oferuje cztery kategorie: Email, Pro, Max oraz Enterprise. Miesięczny koszt usług wynosi kolejno 50 pln, 165 pln, 600 pln i 2599 pln. Każdy z tych pakietów zawiera różne poziomy funkcjonalności i pozwala zwiększać liczbę subskrybentów na swojej liście w miarę rozwoju firmy.
Istnieje możliwość otrzymania zniżki. 18% rabatu na usługi platformy przy wykupieniu pakietu na cały rok, lub 30% przy zakupie pakietu na dwa lata. getresponse ceny


Decyzja, która z tych firm będzie lepszym wyborem, zależy od tego, jakich narzędzi będziesz faktycznie używać, jaki jest ruch na twojej stronie oraz ilu subskrybentów posiadasz.

Dodatkowe usługi w Get response oraz Click funnels

Click funnels posiada infolinię, gdzie można uzyskać pomoc w rozwiązywaniu ewentualnych problemów. Get response nie ma takiej opcji. Poza tym obie platformy oferują szkolenie internetowe oraz wsparcie online.
Warto wspomnieć, że Click funnels nie posiada specjalnej wersji na urządzenia mobilne. Z Get response marketing automation możesz korzystać na systemach iOS oraz Android.

Podsumowanie

Które lepsze Get response czy Click funnels?

Jeśli chcesz tylko zarządzać emailami oraz tworzyć listy mailingowe, lepiej skorzystać z Get response email marketing.
Jeżeli jednak potrzebujesz jednego narzędzia do obsługiwania wszystkich funkcji marketing automation, lepszym wyborem dla Ciebie będzie Click funnels.
Ważne jest to, że obie te platformy posiadają darmowe, 14-dniowe wersje testowe. Zanim zakupisz konkretny pakiet, masz szanse wypróbować, co będzie dla ciebie bardziej odpowiednie. Zdecydowanie warto z tego skorzystać.

Sprawdź także