Porównanie Home.pl vs Seohost.pl


Porównanie Home.pl vs Seohost.pl

Zarówno Home.pl jak i Seohost.pl to popularne firmy zajmujące się dostawą usług internetowych dla różnej wielkości przedsiębiorstw, a także dla klientów indywidualnych. Działania tych serwisów skupiają się głównie na dostarczaniu usług związanych z hostingiem, serwerów VPS i dedykowanych. Ponadto Home.pl oferuje możliwość założenia oraz prowadzenia sklepu internetowego. Z kolei Seohost.pl posiada pakiety hostingu SEO.

Zastanawiasz się, której firmie powierzyć obsługę twojego biznesu online? Której warunki będą korzystniejsze? Ten artykuł pomoże znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania dzięki porównaniu najważniejszych usług oraz ich cen (ceny podawane w artykule są przybliżonymi cenami brutto i nie uwzględniają tymczasowych ofert promocyjnych).

Domeny


Home.pl dzieli oferowane przez siebie domeny na kategorie: domeny polskie, europejskie, globalne oraz narodowe. Ceny samej rejestracji zaczynają się już od 3,50 zł i mogą sięgać nawet do 700 zł. Warto dodać, że wybór domen w niskiej cenie nie jest wielki. Są to przede wszystkim domeny regionalne, a ich odnowienie kosztuje ponad 100 zł.


Seohost.pl również posiada duży wybór domen. Różnica polega na tym, odnawianie domen w niższych cenach jest znacznie tańsze niż w przypadku konkurencyjnej firmy. Przykładem może być domena w cenie 7 zł a odnowienie - 32 zł. Podobnie jest w przypadku domen regionalnych. Koszt ich odnowienia to zaledwie 12 zł.

Obie platformy oferują bardzo szeroką gamę domen o zróżnicowanych cenach. Wybierając jednak interesującą nas domenę, warto sprawdzić, czy konkurencyjna firma nie oferuje jej odnowienia lub transferu w lepszej cenie.

Plany hostingowe

Home.pl posiada cztery główne plany hostingowe: Start, Biznes, Profesjonalny oraz Premium. Ich ceny w skali roku wynoszą kolejno: 430 zł, 492 zł, 984 zł oraz 1476 zł. Seohost.pl także posiada cztery podstawowe pakiety hostingowe: WWW, SSD, Reseller, Dedykowany. Każdy z nich jest dostępny w przynajmniej czterech wersjach, które różnią się zakresem usług oraz ceną. Koszty różnych wersji pakietu WWW w skali roku to: 58 zł, 95 zł, 143 zł, 243 zł.

Oto zestawienie pakietów podstawowych wraz z pojemnością oraz dodatkowymi wariantami.

Home.pl Seohost.pl
Pojemność 70 GB 2 GB
Transfer miesięczny bez limitu bez limitu
Konta FTP bez limitu bez limitu
Ilość baz MySQL 25 bez limitu
Ilość kont poczty Email bez limitu bez limitu
Instalator CMS TAK NIE
Promocje

Seohost.pl oferuje podstawowy pakiet w znacznie niższej cenie niż Home.pl, ale dostępność miejsca na dysku jest o wiele mniejsza. Po ogólnym przeglądzie planów hostingowych czas porównać bardziej szczegółowo serwery.

Serwery dedykowane

Home.pl wygenerowało specjalną markę - homecloud.pl. Posiada ona Plesk Panel, który pozwala zarządzać funkcjami serwera za pomocą przeglądarki lub aplikacji mobilnej. Serwery te są kierowane przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorców. Dają pełną kontrolę nad całą platformą. W ofercie znajduje się 19 modeli, a ich ceny zaczynają się od 220 zł miesięcznie.

Seohost.pl posiada dwie kategorie serwerów dedykowanych HDD oraz SSD. Miesięczny koszt najmniejszego pakietu wynosi 117 zł, a największego -215 zł. Różnią się pamięcią RAM oraz pojemnością.

Podobnie jak powyżej, zestawienie funkcjonalności pakietów podstawowych.

Home.pl Seohost.pl
RAM 8 GB 512 MB
CPU Intel® Core i3® i3-2120 2 x Core (Sandy Bridge) 1x vCore 3 Ghz
HDD 2 x 1 TB 50 GB
Transfer bez limitu 1 TB
Adresy IPV4 1 w pakiecie, dodatkowe adresy 10 zł/miesiąc 1
Promocje

Podstawowy pakiet Seohost.pl posiada uboższe funkcjonalności niż Home.pl. W tym wypadku jednak jego cena nie różni się tak bardzo od konkurencji, jak miało to miejsce w przypadku planów hostingowych.

Serwery VPS

Oferowane przez Home.pl serwery VPS są obsługiwane przez homecloud.pl. Klient ma do wyboru cztery opcje Cloud VPS (podana cena w skali miesiąca):

  • Micro – do prostych zastosowań tj. strona WWW, e-mail – 12 zł
  • Basic – strony o średniej oglądalności, lub niewielkie aplikacje – 34 zł
  • Standard – strony o dużej oglądalności lub zaawansowane aplikacje – 68 zł
  • Professional – do obsługi dużych projektów – 136 zł.

Seohost.pl posiada cztery różne pakiety VPS HDD oraz cztery rodzaje VPS SSD. Ich ceny wynoszą kolejno 20 zł, 30 zł, 60 zł oraz 100 zł miesięcznie. Różnią się one konfiguracją mocy obliczeniowej i zasobów.

Home.pl Seohost.pl
RAM 1 GB 512 MB
CPU 1vCore @2GHz 1x vCore 3 Ghz
HDD 25 GB 50 GB
Transfer bez limitu 1 TB
Adresy IPV4 1 1
Promocje

W odróżnieniu od planów hostingowych oraz serwerów dedykowanych, tańszy pakiet serwerów VPS oferuje Home.pl. Mimo to, posiada on większą pamięć RAM oraz nielimitowany transfer. Z kolei pojemność HDD jest dwukrotnie mniejsza niż w planie Seohost.pl.

Serwery VPS SSD

Home.pl posiada w ofercie Hosting WordPress SSD. Do wyboru są trzy pakiety:

  • Start – idealny dla kilku stron – 61 zł
  • Profesjonalny – dopasowany do zarządzania wieloma projektami - 98 zł
  • Premium – pakiet przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników - 123 zł.
Seohost.pl oferuje dwie opcje pakietów: hosting WWW SSD oraz hosting SSD High Volume. Każda z nich posiada cztery warianty. Zaczynając od bardzo niewielkich, kosztujących zaledwie 4 zł miesięcznie, kończąc na szeroko rozbudowanych, których miesięczny koszt to około 50 zł. Poniżej porównanie pakietów podstawowych.

Home.pl Seohost.pl
Pojemność 25 GB 1 GB
Transfer bez limitu bez limitu
Ilość kont Email bez limitu bez limitu
Ilość domen bez limitu bez limitu
Ilość kont FTP bez limitu bez limitu
Promocje

Jedyna różnica w podstawowych funkcjonalnościach między pakietami to pojemność, przy czym cena w Home.pl jest proporcjonalnie większa.

Warto zaznaczyć, że Home.pl przygotowuje specjalne promocje, dzięki którym można nabyć konkretny pakiet w bardzo korzystnej cenie. Zwykle jednak przedłużenie pakietu jest znacznie droższe. Może to być nie do końca czytelne dla klientów przeglądających cennik. W artykule zostały podane standardowe ceny usług bez uwzględnienia promocji.

Seohost.pl daje możliwość 7-dniowych lub 14- dniowych darmowych wersji testowych każdego z planu hostingowego. Na pewno warto skorzystać z takiej opcji, aby wybrać najlepszy pakiet dla siebie.

Sprawdź także