Porównanie Sony WH-1000XM3 vs Bose QuietComfort 35 II - test które są lepsze


Porównanie Sony WH-1000XM3 vs Bose QuietComfort 35 II - test które są lepsze

Jeżeli chodzi o słuchawki z aktywnym tłumieniem hałasu z zewnątrz czyli tzw. słuchawki z noise canceling na rynku mamy obecnie dwa modele, które zostawiają konkurencję daleko w tyle.
Mowa tutaj o słuchawkach Sony WH-1000XM3 oraz Bose QuietComfort 35 II.

Kilka lat temu Sony wypuściło serię słuchawek WH-1000X które to z miejsca stały się flagowym produktem Sony w segmencie słuchawek bezprzewodowych z aktywnym tłumieniem hałasu. Natomiast trochę wcześniej światło dzienne ujrzał model QuietComfort 25 ze stajni Bose. I tak oto rozpoczęła się walka pomiędzy dwiema firmami które wiodą prym w tym segmencie. Dzięki temu, że Sony i Bose ciągle rywalizują ze sobą o pierwsze miejsce, mamy zdrowa konkurencje która przekłada się na co róż to lepsze model o raz o zdrowy spadek cen wspomnianych produktów.
W tym porównaniu zająłem się dwoma najnowszymi modelami czyli modelem WH-1000X w wersji trzeciej od Sony oraz modelem QuietComfort 35 w wersji drugiej od Bose.

Wygląd i jakość wykonania słuchawek Sony WH-1000XM3 w porównaniu z Bose QuietComfort 35 II

Obie pary słuchawek wyznaczają nowe trendy jeżeli chodzi o modernistyczny wygląd. Jeżeli porównamy bezpośrednio słuchawki to na pierwszy rzut oka widzimy, że WH-1000XM3 objętościowo i optycznie jest trochę większa od słuchawki QC35 II.
Jeżeli natomiast mowa o kształcie to Bose jak w swoich poprzednich modelach optuje za obłymi kształtami w porównaniu to Sony sam wygląd wydaje się trochę mniej “nowoczesny” - ale to kwestia personalnego gustu.

Sony wh1000xm3 wytrzymałość Zdjęcie zaczerpnięte z rtings . com
Bose QC35 ii wytrzymałość Zdjęcie zaczerpnięte z rtings . com

Główną różnicą w jakości wykonania jest dobór materiałów, który przemawia bardziej za Sony WH-1000XM3. Już na pierwszy rzut oka w przypadku Sony gąbka, która okala małżowinę uszną obszyta jest skórą (lub skóro-podobnym materiałem) natomiast Bose powlekł gąbkę zwykłym materiałem.
Idąc dalej wszystkie plastiki zastosowane W Bose QuietComfort 35 II w porównaniu z Sony WH-1000XM3 wyglądaja jak z niższej półki. Sama budowa słuchawek od Bose wydaje się bardziej podatna na uszkodzenia.
Warto także nadmienić, że obie pary słuchawek sprzedawane są z usztywnionymi futerałami, które w bardzo dobrym i wystarczającym stopniu chronią słuchawki podczas transportu w bagażu lub w plecaku.

Sony wh1000xm3 pudełko
Bose QC35 ii pudełko Zdjęcie zaczerpnięte z soundguys . com


Werdykt:
Jakość i wykonanie Sony WH-1000XM3: 9/10
Jakość i wykonanie Bose QuietComfort 35 II: 7/10

Które słuchawki są bardziej komfortowe Sony WH-1000XM3 czy Bose QuietComfort 35 II?

W przypadku słuchawek Sony z naszą skórą na głowie styka się gąbka obszyta skórą co powoduje u niektórych osób dyskomfort w postaci szybszego pocenia się okolic uszu podczas noszenia słuchawek na głowie. Zaleta w tym przypadku jest fakt, iż po prostu możemy zdjąć słuchawki, przetrzeć szmatką i dalej słuchać z suchą okolicą dookoła uszu.
W przypadku słuchawek Bose QuietComfort 35 II potliwość o której wspomniałem wcześniej następuje dużo później, aczkolwiek jeżeli już nastąpi to cały pot wsiąka w materiał który przepuszcza wodę.

Obsługa Bose QuietComfort 35 II w porównaniu z Sony WH-1000XM3


Bose QC35 ii sterowanie Zdjęcie zaczerpnięte z ksassets . timeincuk . net
Sony wh1000xm3 panel dotykowy Zdjęcie zaczerpnięte z bbystatic . com
Sony wh1000xm3 dotyk Zdjęcie zaczerpnięte z techthelead . com

Pod względem sterowania obie pary słuchawek prezentują dwa różne podejścia do tematu. W Sony mamy dwa guziki oraz panel dotykowy który obsługujemy za pomocą gestów. Przyznam szczerze, że gdy sam używam słuchawek Sony i chce zapauzować muzykę to gest podwójnego stukania się po głowie (po słuchawce) sprawia, że czuję się trochę dziwnie. Aczkolwiek dzięki temu mamy dostęp do większej ilości funkcji niż w przypadku słuchawek Bose, które to bazują tylko i wyłącznie na przyciskach manualnych.Obie pary słuchawek wyposażone są łączność bezprzewodową gdzie aby sparować słuchawki np z telefonem w przypadku 1000XM3 mamy dostępne dodatkowo NFC.Werdykt:
Komfort noszenia oraz obsługi Sony WH-1000XM3: 8/10
Komfort noszenia oraz obsługi Bose QuietComfort 35 II: 8/10

Ktore słuchawki najlepiej tłumią hałas?

Jak już wiemy tłumienie hałasu lub też redukcja hałasu stoi na wysokim poziomie w obu parach słuchawek. Tak samo w Sony jak i w Bose możemy sterować siłą tłumienia hałasu co naprawdę przydaje się w np. podróży samolotem. Podczas słuchania muzyki Bose QC35 2 radzi sobie z tłumieniem hałasu na bardzo dobrym poziomie. Niestety jeżeli chcemy używać opcji noise canceling bez słuchania muzyki Bose wypada już blado i nie spełnia moich oczekiwań.

Natomiast jeżeli chodzi o tłumienie hałasu w Sony WH-1000XM3 to śmiało mogę powiedzieć że jest królem na rynku i to niekwestionowanym. Świetnie radzi sobie z tłumieniem hałasu gdy nie słuchamy muzyki, a gdy dodatkowo włączymy muzykę to nasze doznania są o niebo lepsze niż w QC35 II.

Jednym zdaniem Sony w tłumieniu hałasu z muzyką lub bez bije na głowę słuchawki od Bose. I mówię to z pełnym przekonaniem po wypróbowaniu obu słuchawek na własnej skórze / głowie.

Werdykt:
Tłumienie hałasu czyli Noise Canceling Sony WH-1000XM3: 10/10
Tłumienie hałasu czyli Noise Canceling Bose QuietComfort 35 II: 8/10

Które słuchawki mają lepszą jakość Audio
Sony WH-1000XM3 czy Bose QuietComfort 35 II?

Kolejnym ważnym atutem który skłania nas do wyboru odpowiednich słuchawek jest jakość dźwięku. Po teście obu par słuchawek z łatwością zaobserwowałem, iż dźwięk w WH-1000XM3 ma mocniejszy i głębszy bas a tony wysokie stoją na bardzo wysokim poziomie. Ogólne odczucie było takie że dźwięk z Sony był wyraźniejszy przez co odbiór tej samej muzyki, stał na wyższym jakby bardziej profesjonalnym poziomie.
Nie wiem może było to spowodowane tym, że technicznie słuchawki Sony WH-1000XM3 obsługują większa ilość codeków niż słuchawki Bose QC35 II a przede wszystkim codeki obsługiwane przez Sony sa nastawione na wysokiej jakości audio.

Werdykt:
Jakość audio Sony WH-1000XM3: 8/10
Jakość audio Bose QuietComfort 35 II: 7/10

Wydajność baterii w Bose QuietComfort 35 II
oraz Sony WH-1000XM3

Ciężko było mi stwierdzić które słuchawki dłużej trzymają na baterii ponieważ nie miałem tylu dni na testy. Jedyne co mogę potwierdzić to fakt, że to co podaje producent w obu przypadkach to prawda czyli Sony trzymają 30h a Bose około 20h.

Według producenta Sony WH-1000XM3 jestem w stanie naładować w 100% w czasie 3h, a po całkowitym rozładowaniu i naładowaniu tylko przez 10 min jestem w stanie używać słuchawek przez 5h. W Bose QuietComfort 35 II po ładowaniu od 0 przez 15min mogę ich używać przez 2,5h.
Różnica ta spowodowana jest zapewne zastosowanego portu ładowania który działa tutaj na korzyść Sony (port USB-C) gdzie w Bose mamy do czynienia z portem microUSB

Werdykt:
Wydajność baterii - czas działania Sony WH-1000XM3: 9/10
Wydajność baterii - czas działania Bose QuietComfort 35 II: 8/10

Cena do jakości

Czy opłaca się kupić Sony WH-1000XM3
Czy opłaca się kupić Bose QuietComfort 35 II

Niestety słuchawki które plasują dwie czołowe lokaty w swoim segmencie nie należą do najtańszych. W momencie tworzenia porównania za Sony WH-1000XM3 musimy zapłacić średnio 1350 zł (Sprawdź czy są tańsze), natomiast za Bose QuietComfort 35 II wydamy kwotę rzędu 1200 zł (Sprawdź czy są tańsze). Mimo wszystko uważam, że słuchawki warte są swojej ceny, ponieważ może i wydamy ponad przeciętnie dużo na bezprzewodowe słuchawki ale w zamian zyskujemy wysoką trwałość a przypadku Sony wspaniały dzwięk i perfekcyjne tłumienie hałasu. Gdyby ktoś mnie zapytał czy polecam te modele słuchawek to w 100% odpowiedział bym że tak.

Werdykt:
Cena do jakości Sony WH-1000XM3: 8/10
Cena do jakości Bose QuietComfort 35 II: 7/10

Zwycięzca
Porównanie Sony WH-1000XM3 oraz Bose QuietComfort 35 II

Obie pary słuchawek pod każdym względem reprezentują wysoki poziom. Jakość materiałów, wygoda noszenia, jakość odtwarzanych dzwięków, wytrzymałość są to synonimy które ze spokojem ducha możemy wymieniać mówiąc od omawianych słuchawkach. Niestety zwycięzca może być tylko jeden. Dzięki najlepszemu na rynku noise canceling oraz dzięki perfekcyjnemu dzwiękowi wygrywają słuchawki Sony WH-1000XM3.

Werdykt:
Sony WH-1000XM3: średnia nota to: 8.66 przy 52 na 60 możliwych punktów
Bose QuietComfort 35 II: średnia nota to: 7.66 przy 46 na 60 możliwych punktów

Specyfikacja producenta

Sony WH-1000XM3 Bose QuietComfort 35 II
Dostępne kolory Czarne, srebrne, Midnight Blue, Triple midnight Czarne i srebrne
Zawartość pudełka Kabel Aux, futerał, adapter audio, kabel USB-C Kabel Aux, futerał, kabel micro USB
Pojemność baterii 30h (NC on); 40h (NC off) 20h (NC on); 38h (NC off)
Rozmiary 18 x 24.6 x 8.1 cm 26.4 x 7.3 x 18.5 cm
Waga 232.5 gram 255 gram

Sprawdź także